28 Şub 2008

2 gün geçmeden


Neyin üzerinden geçmeden? Hıncal-Canaydın ilişkisi üzerine yazdığım yazıdan tabii.. Önce küçük Fotomaç'a dillendirilen ev ziyaretinden sonra asıl yazı, büyük babaya, Sabah'a bırakılmış Hıncal Uluç tarafından.. Eh, gündemi belirlemeye çalışacaksan Sabah'ta yazacaksın tabii ana yazıyı..
Benim yazının üstüne Hıncal Uluç'un bugünkü yazısından alıntılar yapacağım.. Komediye bakın hele..

"Özhan Canaydın, takım Kasımpaşa'ya yenilirken bendeydi. Bir gün evvel artık aday olmayacağını açıklamış, ben dahil kimseleri inandıramamıştı.
O gün bizde konuyu ne biz sorduk, ne o açtı.. Tek kelime konuşulmadı. Ama 30 yıllık dostumu saniye saniye izledim..
Bu defa hissettim ki, dedikleri samimidir. Kongre taktiği değildir. Özhan Canaydın gidiyor."
(Yine aynı nakarat, bir tekrar etmek lazım ki görsün insanlar düşüncesi Hıncal'dan)

"Peki kim gelecek?"

"Özhan Canaydın gidiyor.. Görünen en aydınlık gelecek, onun kararından vazgeçip geri dönmesi.. Bunu da ben söylüyorum, anlayın ötesini.." (Yazının can alıcı noktası, ben bile böyle diyorsam düşünün artık empozesi Hıncal babadan.. Hangi Hıncal'dan bu düşünce.. Özhan Canaydın Galatasaray tarihinin en kötü başkanıdır diyen Hıncal'dan.. Peki 2006 seçimlerinde gencecik, projeleriyle sapasağlam gelen Yiğit Şardan çıktığında ne yazmıştı Hıncal? Bugünkü bu yazının benzerini..)

"Daha dün bana, hem de 10 kişinin içinde "Ben bu dönem yokum" diyen, bunu da on kez tekrar eden Adnan Polat, anında açıkladı adaylığını..
Şimdi bu Adnan'a nasıl güvenirim ben?..
Kongre de güvenmez zaten.. Liseciler kulüp batsa oy vermezler. Galatasaray'ı sevenler de vermez..
2000 yılında Avrupa Şampiyonu olan takımdan daha güçlü bir kadroyu darmadağın eden, birbirine düşüren, takım aşkı ve ruhunu sıfırlayan, Kasımpaşa, Leverkusen önlerinde şamar oğlanına çeviren Kalli-Ahmet Akçan ikilisini her şeyi gördüğü, bildiği halde iş başında tutan Adnan Polat değil mi?.
Leverkusen maçı sonrası moralman çökmüş takımı toparlayacağına "Biz iyi takım değiliz" diyerek tüm suçu futbolculara atan adama "Tamam bitti işin" diyemeyen ve Kasımpaşa maçında takımı hala ona emanet eden Adnan Polat değil mi?.
İbrahim Polat "Benim oğullarım on para etmez" dese ve manşetlere geçse, sen bırak gökdeleni, gecekondu yapabilir misin Adnan?.. Kendini o genç adamların yerine koysana..
"Adnan Polat başkan.. Galatasaray şampiyon" diye bağıran kitleler şimdi yuhalamakla meşguller.
Adnan da olmaz.."
(Yorumsuz..)

"Kim olur?..
Başta Selahattin Beyazıt yaşayan tüm eski başkanların üzerinde ölü toprağı serpili.. Bir araya gelip bir tavsiye kararı bile almıyorlar.."
(Galatasaray'a çok yakın olduğunu iddia eden, kulübün içini bilen Hıncal Uluç'un Adnan Öztürk gibi bir adamdan haberi yok tabii..)

Yazının tamamı burada: http://www.sabah.com.tr/haber,5C28D6D534E14ED1B5BF88C9CA5C9175.html

Adaylar ortaya çıksın, Özhan Canaydın'ın dönüp dönmeyeceği, dönmezse herhangi bir adayı destekleyip desteklemeyeceği belli olsun, Hıncal Uluç kongreye yakın en az 1 yazı daha yazacaktır.. Ama şimdilik,

Mission Accomplished!

Tebrikler..

2 YORUM:

troy dedi ki...

hocam, bir halil özer'den bir de senden doğru düzgün kongre yorumları geliyor. aslında adnan öztürk'ü tanımanın zamanı geldi sanki. varsa bilgin araştırman bizimle paylaşsan ne iyi olur.

zengin bir sanayici olduğunu, genç olduğunu biliyorum. kimler destek verir, liseliler ne der, duayenler ne düşünür, oylar bölünür mü?

Parma Maniac dedi ki...

Eyvallah, adaylığı kesinleşince yazacağım bir şeyler Adnan Öztürk'le ilgili.. Tabii Galatasaray söz konusu olunca çok şey değişebiliyor ama...

Blogger tarafından desteklenmektedir.